Pióro

Do budynku MGBP w Rykach prowadzą:

  • wejście główne od ulicy Słowackiego z dwoma schodkami i podjazdem dla osób niepełnosprawnych

  • wejście od strony parku miejskiego, prowadzące do Odziału dla Dzieci, z czterema schodkami.

Osoby niepełnosprawne chcące skorzystać z biblioteki dziecięcej mogą korzystać z podjazdu przy wejściu głównym, po czym korytarzem przemieścić się do pomieszczeń Oddziału dla Dzieci.
Po przekroczeniu wejścia głównego wchodzi się do wiatrołapu, po czym bezpośrednio do głównego pomieszcenia biblioteki. Znajdują się w nim wypożyczalnia, czytelnia, czytelnia internetowa. Wszystko z pełnym dostępem dla osób niepełnosprawnych. Przemieszczając się korytarzem w stronę Oddziału dla Dzieci po lewej stronie znajdują się dwie toalety dla czytlników. Jedna z nich dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Po lewej stronie frontowej budynku wyznaczone jest jedno miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Teren wokół budynku jest utwardzony.

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rykach posiada dwie filie.

  • Filia Biblioteczna w Bobrownikach znajduje się na piętrze budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Do pomieszczeń biblioteki prowadzą schody bez podjazdu dla wózków.

  • Flia Bilioteczna w Rososzy znajduje się na parterze budynku wiejskiego. Przed wejściem są dwa schodki. Obok nich znajduje się podjazd dla wózków. Po wejściu do środka trzeba kierować się na wprost. Na końcu korytarza znajduje się wejście do pomieszczenia biblikoteki. Przejazd wózkiem utrudniają zamontowane progi.